Kalıtsal Travmalar ve Aile Dizimi

Yaşadıkları problemlerin, hastalıkların nedenlerini tanımlayamayanlara,  veya tekrar eden döngüler yaşayanlara gerçek sebeplerle bağlantı kurma ve çözüm için yeni olasılıklara açılma imkanı sunacaktır.

Eğitimin Faydası

Bu seminer katılımcılara farkında olmadıkları gerc¸ekleri ve kalıtsal olarak tas¸ıdıkları travmaları go¨sterip kilitlenmelerinden c¸ıkıs¸ noktalarını sunacaktır.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

Yaşamında tanımlayamadığı problemler ve tekrar eden döngüler yaşayanlar ile anlaşını ve farkındalığını derinleştirmek isteyen herkes

Eğitim İçeriği

“Bilinçli olmayan ne varsa kaderin olarak deneyimlenecektir” / Analitik psikolojinin kurucusu olarak kabul edilen Carl Gustav Jung

Hücresel biyoloji, nörobilim, epigenetik ve gelişim psikoloji alanındaki son gelişmeler, travmaların ve tekrar eden acıların arkasındaki mekanizmayı anlamak amacıyla aile geçmişinden en az üç nesli incelemenin önemini vurgulamaktadır.

Bu seminerde  insan bedeninde kalıtımsal yolla edinilmis¸ fiziksel nitelikler ve hastalıkların yanısıra geçmişte çözümlenmemiş travmaların da gelecek nesillere nasıl aktarıldığından bahsedeceğiz.

Bu travmaları anlama ve çözüm imkanı sunmak adına da aile dizimi yöntemine değineceğiz.