Dr. Müh. GÜLAY SAVAŞ
Eğitmen & Danışman

Bilgi teknolojileri içinde geçen 30 yıl içinde Dos modundaki bilgisayarlardan microsoft smart table’lara; internetin doğuşundan, singularity’ye; beyin -  metacognition'ın keşfinden, yapay zekaya; cep telefonlarının doğuşundan siborg’lara (Cyborg) kadar olan değişim ve dönüşüme şahit olan ve kalbinde yaşamış olan bir mühendisim. Tekilliğe doğru insanın da dönüştüğü ve homosapiens neslinin sonuna denk gelen bir  X kuşağı olduğumu düşünüyorum :).   
Şahit olduğum bu hızlı değişim ve dönüşüm bana insan ve/veya kurum olarak kaybolmamak ve bu süreci doğru yönetmek için mühendisliği- insan & organizasyonel psikoloji ile,  zekayı yapay zeka ile, bilgiyi- felsefe ile, analitik düşünceyi hayal ile birleştirmem gerektiğini yani çok daha üst seviyeden holistik bakmam gerektiğini öğretti. Dolayısıyla rekabetçi olabilmemiz için multi disipliner bakmamız, yapay zekanın bugün geldiği noktadan öte bir hayal gücü, yaratıcılık, felsefik sorgulayıcı bir bakışa ve bir Dijikültür’e (Dijital Dönüşüm Kültürüne) sahip olmamız gerektiğinin farkına vardım.
Eğitim ve seminerlerimi de, bu doğrultuda akademik geçmişimden gelen bilgi birikimimi, şahit olduğum bu dijital dönüşüm dönemindeki tespitlerim, tecrübelerim ve araştırmalarım ile birleştirerek sunuyorum. Eğlence ağırlıklı olmasa da :) düşündürücü, sorgulatıcı ve geleceğe daha stratejik yaklaşmak için tetikleyici olmasına gayret ediyorum.
İş yaşamında tek başına mühendisliğin yetmediğini maalesef acı deneyimlerle öğrendim. Herşey önce İNSAN ile başlıyor. Gerek Bilgi teknolojileri konusundaki çalışmalarım olsun, gerek adı dijital dönüşüm olsun kurumlardaki çalışmalarım önce insan ile başlıyor. Eğitimlerimi de 
bilgi teknolojileri mühendisliğinden getirdiğim analitik ve sistemsel bakış açımın üzerine yapay zeka tezim ve NLP sayesinde hayatıma kattığım zihin bilimleri temellerini, felsefeyi, yaşam koçluğu , gestallt bakış açısı ve jung psikolojisini de entegre ederek anlatıyorum ve yaşıyorum.  

Şahit olduğum ve adapte olup, bana hizmet edecek şekilde kaybolmadan hayatıma geçirdiğim, sürekli öğrenerek ve gelişerek uyum sağladığım bu hızlı teknolojik dönüşüm sürecindeki tespitlerimi, yaşadıklarımı bunları çok daha şiddetli ve hızlı yaşayacak yeni nesillere aktarmanın heyecanını yaşıyorum ve buna gayret ediyorum.

Çünkü şunu biliyorum: Yönetmezsek yönetiliriz ve kayboluruz.

Kurumsal seminer / eğitimlerim:

1. Dijital Dönüşüm nedir, ne değildir?
2. Dijital Dönüşüm Yol Haritası 
3. Yalan Zeka mı, Yapay Zeka mı?
4. Endüstri 4.0 yol haritası
5. İnsan için mi teknoloji, teknoloji için mi teknoloji? 
6. Hibrid Gelecek
7. Tekilliğe doğru giderken (Singularity)
8. Zeus’dan Siri’ye 
9. Öğrenmeyi öğrenme (Metacognition)
10. Düşünmeyi düşünmek
11. Ekip olmak ve Liderlik
12. İş Analizi ve Görev Tanımı
13. İnovasyon DNA'sı
14. Yaratıcı Düşünme Teknikleri vb.

Bireysel eğitim / seminerlerim

1.  Beynimiz ve iletişim programlarımız
2. NLP
3. Stres yönetimi
4. Duyguların şifresi & Duygusal Zeka
5. İlişki yönetimi
6. İş yaşam dengesi
7. Kadınlar ne söyler, erkekler ne anlar?
8. Kadın beyni & Erkek beyni