Güvenli Adımlara Hazırlık - 5

Konfor alanından çıkmak isteyenlerin hedefe ihtiyacı vardır. Ancak, hedef belirleyebilmek için kendimiz hakkında gerçekçi bir farkındalık ön koşuldur. Bu seminerde HEDEF BELİRLEME konusunu ele alarak, bilinçli ve somut adımlar atmak için yolumuzu çiziyoruz. Bu eğitim, 5 modülden oluşan Güvenli Adımlara Doğru eğitim serisinin 5. modülüdür. Modüllerin sırayla alınması zorunlu olmamakla birlikte, tamamını almak veya tamamen kişiye odaklı çalışma için bireysel koçluk almak, etkili bir tamamlayıcıdır. Özellikle bu modül için, serinin diğer 4 modülünü tamamlamış olmak, daha çok fayda için tavsiye edilir.

Eğitimin Faydası

Konfor alanından çıkmak isteyenlerin hedef belirleme ve harekete geçmede neleri dikkate alabileceklerini anlamalarını sağlar. 5 modülden oluşan Güvenli Adımlara Doğru eğitim serisinin 5. modülüdür. Diğer 4 modülden sonra alınması tavsiye edilir ancak bu ön koşul değildir.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

İş arayanlar, kariyerinde bir sonraki hamleye karar vermek isteyenler, farklı bir alana veya işyerine geçiş hayal edenler. Hedef belirlemenin harekete geçmedeki etkilerini merak edenler. Yapmak istediklerini bilen ancak nasılı konusunda tereddüt yaşayanlar. Harekete geçmek için ilhama ihtiyaç duyanlar.

Eğitim İçeriği

Hedef belirlemenin önemi ve işlevine yakından bakıyoruz. Etkili ve amaca yönelik hedef belirlemenin püf noktalarını konuşuoruz. Uygulama olarak bireysel hedefler belirliyor ve aksiyon planlamasına geçiyoruz.